Strona głównaRozrywkaChivas - raper, którego obecnie słuchają nastolatki

Chivas – raper, którego obecnie słuchają nastolatki

Nie ulega wątpliwości, że rap należy do ulubionych gatunków muzycznych młodego pokolenia Polaków. Do niedawna kawałki raperów rzadko gościły w stacjach radiowych, a jeszcze rzadziej telewizja emitowała ich wideoklipy. Wszystko wywróciło się do góry nogami wraz z modą zza Oceanu. Proste rymy i bit, do którego da się potańczyć na sobotniej imprezie pociągają młodą publiczność. Jednym z bardziej znanych artystów na tej scenie jest Chivas. Słyszeliście jego nuty?

Chivas ma 252 tys. obserwujących na Instagramie oraz ok. 10 tys. na Facebooku, gdzie chwali się w całości wyprzedaną trasą. Facebook jest dla tatusiów. Młodzi oglądają insta, a tam każdy post Chivasa ma średnio 50 tys. polubień. Mała armia!

Chivas imię i nazwisko

Tak naprawdę nazywa się Krystian Gierakowski, ale na scenie występuje jako Chivas. Czy zbieżność pseudonimu artystycznego z nazwą dobrej szkockiej whisky jest przypadkowa? Na pewno nie. Krystian ma prawie 2 m wzrostu. O prywatnym życiu rapera wiadomo niewiele. Nie wiadomo nawet, czy obecnie jest w związku.

Charakterystycznym elementem jego wyglądu są kolorowe włosy. Według różnych źródeł, raper lubi włosy zielono-czarne, czerwono-czarne oraz blond. Styl fryzury Chivasa nazywają pompadour. Jest przeznaczony dla osób z gęstymi i raczej prostymi włosami. W dzieciństwie podobała mu się fryzura Draco Malfoy’a z “Harry’ego Pottera” J.K. Rowling i chciał mieć taką samą.

Artysta urodził się 23 kwietnia 1998 w Łodzi, więc przy pomocy łatwego rachunku arytmetycznego szybko obliczamy, że ma 26 lat. Dużo? Publika interesuje się wiekiem raperów, bo ten gatunek słuchają przede wszystkim ludzie młodzi. Im starszy wykonawca, tym gorzej z wiarygodnością. Mata jest kilka lat młodszy. Jeszcze młodszy jest Nypel z SBM, bo nie skończył jeszcze 19 lat, a jego utwory mają po kilka milionów wyświetleń na YouTube. Więc 26 lat to dużo? I tak, i nie.

 Chivas wiek

Krystian Gierakowski działa muzycznie od ok. dziewięciu lat. W Wikipedii piszą o nim, że jest raperem, producentem muzycznym, piosenkarzem i autorem tekstów. Teksty Chivasa wyróżniają się dużą ekspresją i wyrazistością. Z pewnością mają niekonwencjonalną stylistykę. Jego występy są dostępne dla uczestników od 15. roku życia. Dla młodszych wejście tylko z pełnoprawnym opiekunem.

Jaką muzykę tworzy Chivas

Chivas w swojej twórczości łączy różne elementy muzyczne, czerpiąc inspiracje zarówno z tradycyjnego rapu, jak i nowoczesnych brzmień. Jego emocjonalne teksty często dotykają osobistych doświadczeń i refleksji, co pozwala słuchaczom na głębsze połączenie z muzyką, która przemawia do szerokiej publiczności. Jak przekonują krytycy, jest artystą, który dynamicznie się rozwija, wnosi świeżość i nowatorskie podejście do polskiej sceny rapowej. Dlatego jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia.

Rozpoczął karierę muzyczną, podpisując kontrakt z wytwórnią New Bad Label, przez co dotarł do wielu osób ważnych w branży muzycznej. W sierpniu 2020 roku zakończył współpracę z New Bad Label, aby podpisać nowy kontrakt z wytwórnią GUGU. To przejście było kluczowe dla dalszego rozwoju jego kariery. W maju 2021 pojawił się debiutancki album Chivasa, który przyniósł artyście rozpoznawalność i uznanie w branży muzycznej.

Jaka jest najpopularniejsza piosenka Chivasa

Debiutancki album „nauczyłem się przeklinać” uzyskał rangę złotej płyty, którą w Polsce  otrzymuje się za sprzedaż ponad 15 tys. sztuk. Krążek, który odniósł znaczący sukces, zajmując czwarte miejsce na prestiżowej liście OLiS, zawierał dwanaście utworów autorskich i trzy gościnne, gdzie wystąpili Szpaku i White 2115. Najpopularniejszy kawałek z tej płyty, czyli „mam na twarzy krew i tym razem nie jest sztuczna” pokrył się platyną.

Status złotej płyty uzyskał również album „młody say10”, który uplasował się na pierwszym miejscu listy OLiS. W ramach Spotify Charts co tydzień publikowany jest ranking dziesięciu najchętniej odtwarzanych premier na świecie. Jesienią 2022 pojawiło się podsumowanie weekendu, gdzie na szóstym miejscu odnotowano Chivasa z albumem „młody say10”. Płyta składa się z dziesięciu piosenek autorskich. Projekt promowały takie single, jak „Anyżowe żelki”, „kupić jej gaz czy torebkę?” oraz „narcyz”. Niedługo po premierze wszystkie piosenki z albumu trafiły na listę TOP 50 Spotify w Polsce.

W styczniu 2024 roku Chivas wydał trzeci album studyjny „Deathcore” który również zajął pierwsze miejsce na liście OLiS. Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) nagrodził wydawnictwo mianem platynowej płyty, który otrzymują autorzy za sprzedaż 30 tys. egzemplarzy. Natomiast status platynowej płyty uzyskały takie single Chivasa, jak „Najlepsi pod słońcem”, „Mam na twarzy krew i tym razem nie jest sztuczna” (3x), „Jakbym miał w ręku klamkę”, „narcyz” oraz „Anyżowe żelki”. 

Czy Chivas jest z Zuzią

Piosenkę „zabij mnie” Chivas napisał dla Zuzi i jej wizerunek pojawił się na okładce singla. Artysta zaprezentował dziewczynę na jednym z połączeń live na Instagramie, czym otworzył głośną dyskusję na temat swojej wybranki. Fani na ogół zachwycali się jej urodą i stylem bycia. Komentatorzy zastanawiali się, czy para nadal jest ze sobą, bo raper bardzo niewiele mówi o swoich prywatnych sprawach. Część fanów dawała sobie głowę obciąć, że Chivas i Zuzia już nie są razem.

Wielu fanów zastanawiało się w sieci, czym jeździ Chivas, zwłaszcza, że w jednej z piosenek raper śpiewa „mam chyba za drogie auto”. Spór nie został jak dotąd rozstrzygnięty. Niektórzy żartują, że ma Chivas Regal o pojemności 0,7 litra.

Źródło zdjęć: https://www.popkiller.pl/2021-05-20%2Cchivas-moj-pierwszy-koncert-gralem-jako-dj-tourbus-s02e12

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE