Strona głównaFilmCzy doczekamy się drugiego sezonu "1670"?

Czy doczekamy się drugiego sezonu „1670”?

Netflixowy hit zachwycił polskich widzów. Rubaszny Jan Paweł, jego nietypowa familia oraz mieszkańcy wsi Adamczysze zatrzęśli statystykami oglądalności na platformie streamingowej. Choć kurz po premierze pierwszego sezonu jeszcze nie opadł, użytkownicy już domagają się kolejnych odcinków przygód wesołej ferajny. Czy serwis zdecyduje się na produkcję drugiego sezonu? Sprawdzamy!

1670 – o czym jest serial?

Ironia, sarkazm, absurd, groteska – to pierwsze pojęcia, jakie nasuwają się na myśl podczas seansu 1670. Sarmackie życie szlachty jest pokazane w krzywym zwierciadle, małe problemy stają się wielkimi, a wrogowie wyskakują zewsząd. Kto więc tworzy feerię barwnych postaci w Adamczysze?

  • Jan Paweł Adamczewski – protoplasta rodu, polski szlachcic, właściciel połowy (i to mniejszej) wsi Adamczycha. Miałki człek o wielkich ambicjach. Narcyz chcący stać się najsłynniejszym Janem Pawłem w dziejach Polski.
  • Jakub Adamczewski – wyedukowany ojciec zakonny. Pobożność, wiara i religijność to paradoksy, w które nie wierzy. Jego trójca święta to: pieniądze, chciwość i zawiść.
  • Aniela Adamczewska – wyzwolona siedemnastowieczna feministka. Edukuje chłopów o zmianach klimatycznych, kobietom tłumaczy zasadność ich praw. Sama jako szlachcianka nie czuje się lepsza od społeczeństwa i pomaga chłopstwu w niewolniczych pracach na polu.
  • Zofia Adamczewska – oschła, cicha i bogobojna żona Jana Pawła, matka Stanisława, Jakuba i Anieli. Z pozoru posłuszna żona i oddana matka, jak jednak pokazuje pierwszy sezon – to tylko przykrywka.
  • Stanisław Adamczewski – pierworodny syn Jana i Zofii. Jako najstarszy powinien odziedziczyć dworek i całe Adamczysze, nie grzeszy jednak mądrością, a jego jedynym celem jest posiąść żonę.

Polska w krzywym zwierciadle, czyli fenomen „1670”

Oprócz familii Adamczewskich w serialu pojawia się wiele oryginalnych osobowości. Pomocnik kowala Maciej, czyli chłop na przymusowym pracowniczym Erasmusie, brat Zofii – Bogdan nieukrywający swoich ksenofobicznych poglądów, Andrzej, czyli właściciel polowy (i to większej!) wsi – to tylko kilka z postaci, które wchodzą w interakcje w rodem Adamczewskich. Do najciekawszych rozwiązań fabularnych należą właśnie ich relacje z pozostałymi bohaterami oraz rodzące się uczucia, zmiany i inne afekty.

Za scenariusz tego ośmioodcinkowego mockumentu odpowiada Jakub Rużyłło. To znany w latach dwutysięcznych raper Muflon, który ma za sobą już takie dzieła jak: Sexify, The Office PL czy Kryptonim Polska. Z kolei reżyserię serialu powierzono Maciejowi Buchwaldowi – standuperowi, scenarzyście i aktorowi – oraz Kordianowi Kądzieli – absolwentowi Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

„1670” – jak wygląda oglądalność?

Statystyki oglądalności 1670 w Polsce pokazują, że podczas pierwszych pięciu dni serial wybrało ponad 750 tysięcy użytkowników. Dane te mówią o tym, że to 17% posiadających abonament w platformie Netflix. W sumie to ponad 1,5 miliona godzi emisji. Równie wysoki poziom oglądalności szacowany jest w Łotwie, Litwie, Czechach, na Słowacji, Ukrainie i Węgrzech. Z kolei w Stanach Zjednoczonych serial wybrało ponad 800 tysięcy widzów, jednak procentowy udział to tylko 0,65% wszystkich użytkowników.

Polscy fani są tak zafascynowani historią najsłynniejszego Jana Pawła oraz jego ziomków, że powstają fankluby, grupy oraz wydarzenia mające naciskać na twórców o przyspieszenie realizacji i decyzji w sprawie produkcji. Serwis streamingowy oraz sami twórcy odpowiadają na razie dyplomatycznie, że czekają na wyniki sprzedaży i oglądalności pierwszego sezonu, zanim podejmą decyzję o kręceniu kolejnego. Chcesz obstawić, czy 1670 doczeka się nowego sezonu? Bukmacher ci to umożliwi w każdym momencie.

Artykuł sponsorowany

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE