Strona głównaInneJak stworzyć listę prezentów ślubnych? 5 pomysłów na trafione prezenty dla pary...

Jak stworzyć listę prezentów ślubnych? 5 pomysłów na trafione prezenty dla pary młodej

Prezenty ślubne mogą przyjmować formę materialną albo pieniężną. I choć często decydujemy się włożyć coś do koperty, zawsze warto podarować parze młodej dodatkowy upominek. Prezenty w formie rzeczowej wracają do łask, czego wyrazem są tworzone przez pary młode listy dla gości. Jak skompletować zestaw rzeczy, które chciałoby się dostać z okazji ślubu?

Jakie upominki powinny znaleźć się na liście pary młodej?

Prezenty w formie rzeczowej były modne w latach 80 i 90. XX wieku, po nich jednak nastała tak zwana era kopert. Ideą tego rodzaju upominków pieniężnych było pokrycie kosztów organizacji przyjęcia, a przynajmniej opłacenie „talerzyka” w restauracji. Niemniej jednak obecnie do łask wracają prezenty w formie rzeczowej, który każdy z nas lubi dostawać. Te, które otrzymujemy z okazji ślubu, mają niepowtarzalny charakter. Z jednej strony są to praktyczne rzeczy, które przydadzą się w codziennym życiu, z drugiej strony zwykle prezentują bardzo wysoką jakość, mogąc służyć przez lata. Tych 5 prezentów nie może zabraknąć na liście pary młodej:

  1. materac do łóżka małżeńskiego,
  2. elegancki komplet sztućców,
  3. robot kuchenny,
  4. ekspres do kawy,
  5. zastawa stołowa.

Przygotowując listę prezentów dla gości, warto określić, jakiego rodzaju powinny być zakupione przez nich rzeczy. W sklepach można znaleźć przeróżne produkty, które często odbiegają od tych, które życzylibyśmy sobie dostać. Warto więc dać gościom cenne wskazówki dotyczące tego, o jakich konkretnie prezentach mowa.

jakie-upominki-powinny-znalezc-sie-na-liscie-pary-mlodej.jpg

1. Materac do łóżka – jaki wybrać?

Materac to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni. Wbrew pozorom pełni on zdecydowanie ważniejszą funkcję niż łóżko, gdyż to właśnie on decyduje, czy będziemy się wysypiać. Spanie na nieodpowiednio dobranym materacu przynosi wiele negatywnych skutków, dlatego warto wybrać produkt z wyższej półki. Choć będzie on droższy, posłuży przez kolejne lata. W sklepie internetowym https://sennamaterace.pl/ dostępne są wysokiej klasy produkty marki Hilding, a sam sklep jest jej autoryzowanym dystrybutorem. Poszukując materaca do łóżka małżeńskiego, warto zapoznać się z ofertą dostępną: na https://sennamaterace.pl/115-materace-200×200. Materac to prezent, który oczywiście będzie wymagał dostarczenia do domu pary młodej przed weselem lub po nim.

2. Komplet sztućców – elegancki komplet do kuchni

Wysokiej jakości elegancki komplet sztućców to wydatek rzędu kilkuset złotych. Wiele małżeństw nie posiada w swoim domu odpowiedniej jakości łyżek, noży czy widelców, a te są niezbędne, gdy odwiedzają nas goście. Eleganckie komplety zwykle nie pojawiają się na stole na co dzień, ale warto mieć je w zanadrzu. Dobrym wyborem będą produkty znanych marek, które można myć w zmywarce. Są nie tylko bardzo praktyczne, ale również nie szarzeją ani nie zachodzą rdzą.

3. Robot kuchenny – wielofunkcyjne urządzenie

Robot kuchenny to urządzenie, które zdecydowanie warto mieć w swojej kuchni. Znacznie przyspiesza gotowanie, jednocześnie czynią je przyjemniejszym. Jest bowiem w stanie wykonać za nas wiele czynności. Warto wybrać robot wielofunkcyjny – taki model jest oczywiście droższy, ale też zdecydowanie więcej potrafi. Dobrze uprzednio zapoznać się ze specyfiką konkretnych urządzeń, a następnie podać gościom, którymi markami jesteśmy zainteresowani. 

4. Ekspres do kawy – idealny dla kawoszy

Podobnie jak w przypadku robotów kuchennych, ekspresów do kawy znajdziemy w sklepach całe mnóstwo. Kolbowy, przelewowy, kapsułkowy – to tylko niektóre modele dostępne na sklepowych półkach. Dlatego też zastanówmy się, który najbardziej by nam odpowiadał, a następnie poinformujmy o tym gości. Weźmy pod uwagę nie tylko sposób przygotowania kawy, ale również czyszczenia poszczególnych elementów urządzenia. Sprawdźmy też, jaki jest średni koszt użytkowania ekspresu, zwłaszcza jeśli wybieramy model na kapsułki.

5. Zastawa stołowa – nowoczesna elegancja

Zastawa stołowa, podobnie jak sztućce, kosztuje kilkaset złotych – jest to absolutne minimum, jakie trzeba wydać na produkt wysokiej jakości. Dlatego też dobrze otrzymać ją w prezencie, gdyż podobnie jak sztućce, przydaje się w czasie przyjmowania gości. Elegancka zastawa będzie przydatna także w święta i na inne okazje. Na co dzień zwykle wybieramy „zwykłe” talerze i inne naczynia, ale przyjmując gości, warto podać im potrawy w odpowiedni sposób. Co istotne, nowoczesne komplety zastawy stołowej można bez problemu myć w zmywarce – jest to dobra wiadomość dla tych, którzy zastawę stołową kojarzą głównie z mało odpornym materiałem, wymagającym ręcznego mycia. Dziś natomiast elegancja i klasyka idzie w parze z praktycznym podejściem. 

tych-5-prezentow-nie-moze-zabraknac-na-liscie-pary-mlodej.jpg

Materiał promocyjny.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE