Strona głównaTechnologiaJakie funkcje oferuje smartwatch?

Jakie funkcje oferuje smartwatch?

Jeszcze do niedawna funkcja zegarków osobistych opierała się wyłącznie na wskazywaniu aktualnego czasu. Wraz z rozwojem technologii poszczególni producenci coraz chętniej wprowadzali do wybranych modeli dodatkowe możliwości. Prawdziwy przełom w tej dziedzinie nadszedł wraz ze wzrostem popularności telefonów/ekranów dotykowych. Współczesne smartwatche to coś znacznie więcej, niż tylko zegarki!

Które funkcje smartwatchy są najbardziej przydatne?

Funkcja pokazywania bieżącego czasu z pewnością nikogo nie zdziwi – mowa tu przecież o zegarkach. Zupełnie inna kwestia dotyczy szeregu dodatkowych funkcji, z których możliwość korzystania wydatnie podnosi poziom użyteczności gadżetów z tej kategorii. Wszystkie powiadomienia z telefonu mogą zostać przesyłane bezpośrednio na ekran inteligentnego zegarka, a przychodzące połączenia można z powodzeniem odbierać bez konieczności sięgania po smartfon. Miłośnicy aktywności fizycznej z pewnością docenią z kolei obliczane przez smartwatche podstawowe parametry, takie jak na przykład liczba kroków, tętno oraz wskazówki dotyczące nadchodzących treningów. Z kolei zakładając sportową odzież, można przy użyciu inteligentnego zegarka zarządzać odtwarzaną muzyką i śledzić ślad swojego treningu poprzez obsługiwaną przez urządzenie lokalizację GPS. Przydatne funkcje smartwatchy można mnożyć bez końca, zwłaszcza że zwiększają się wraz z kolejnymi aktualizacjami systemów operacyjnych (np. w watchOS 11 zaimplementowano automatyczne wykrywanie drzemki oraz snu).

Dla kogo smartwatch będzie idealnym gadżetem?

Producenci smartwatchy starają się za wszelką cenę sprawić, aby inteligentne zegarki pod względem funkcjonalności niczym nie ustępowały klasycznym smartfonom. Trend ten wydaje się być pozornie pozbawiony logiki, ponieważ nie od dziś wiadomo, że nawet najlepsza seria smartwatchy nie przyczyni się do spadku popularności telefonów. W rzeczywistości zamiłowanie do noszonych na nadgarstkach drobnych, ale wydajnych klonów komputerów wykazują przede wszystkim osoby, potrzebujące poszczególnych ułatwień w codziennym życiu. Przy użyciu smartwatcha można bowiem znacznie łatwiej odbierać maile i wiadomości SMS, a zapaleni biegacze i triathloniści mogą kontrolować swoje postępy treningowe zaledwie poprzez kilka stuknięć dotykowego ekranu zegarka. Fani zdrowia docenią natomiast oferowaną przez niektóre modele funkcję monitorowania snu, a poprzez wbudowaną technologię NFC osoby zmuszone do rezygnacji z przechowywania telefonu w swojej kieszeni mają możliwość dokonywania szybkich zakupów zbliżeniowych. Zapotrzebowanie konsumentów jest zatem w pełni realne, a od możliwości konkretnego modelu zależy fakt, czy smartwatch okaże się prawdziwym ułatwieniem w codziennym życiu. Urządzenie tego typu jest również niebagatelnym wsparciem dla osób starszych. Niektóre smartwatche dysponują funkcją telefonu alarmowego do pogotowia lub osób najbliższych w sytuacji wykrycia upadku lub spadku funkcji życiowych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie inteligentnego zegarka?

Poszczególne funkcje oferowanych na rynku modeli powinny stanowić kluczowy argument w podjęciu decyzji o zakupie. Fani aktywności fizycznej z reguły stawiają bowiem na produkty Garmin lub Huawei, natomiast osoby preferujące przyjazność systemu chętniej sięgają po Apple Watche i zegarki Samsung. Warto jednak pamiętać o tym, że również prezencja sprzętu odgrywa ważną rolę, a możliwość wybierania pomiędzy owalnymi, kwadratowymi i prostokątnymi kopertami znacznie poszerza liczbę dostępnych możliwości. Cechy użyteczności danego modelu są istotne, jednak musi on także efektownie się prezentować – to właśnie zaproponowany przez konkretnego producenta design (niektóre smartwatche dysponują również funkcją zmiany wyświetlanej tarczy) będzie od tej chwili zdobił Twój nadgarstek każdego dnia!

Materiał promocyjny.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE