Strona głównaZdrowieNajczęściej popełniane błędy podczas pielęgnacji twarzy

Najczęściej popełniane błędy podczas pielęgnacji twarzy

Upewnij się, że prawidłowo dbasz o swoją cerę i dostarczasz jej tego, czego potrzebuje.

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy kluczem do zdrowej cery

Błędy w pielęgnacji twarzy są bardzo częstym zjawiskiem. Popełniamy je zwykle nieświadomie, bo tak nam wpojono, bo tak kiedyś usłyszałyśmy, bo po prostu takie nawyki stworzyłyśmy i nie skupiamy się nad ich zasadnością. Warto czasem na chwilę się zatrzymać, by spojrzeć na poszczególne kroki codziennej pielęgnacji twarzy, kosmetyki, które stoją na półce w łazience i zastanowić się, czy można coś poprawić. Temat jest tym bardziej istotny, jeśli z cerą dzieje się coś niedobrego, jest nadmiernie przesuszona, szybko się starzeje, produkuje zbyt dużo sebum lub ma inne, szczególne potrzeby.

Popularne błędy pielęgnacyjne, czyli czego nie robić?

Źle dobrane kosmetyki

Bardzo często kobiety sięgają po produkty, które przykuwają uwagę w reklamach, albo po te, które polecają koleżanki w pracy. Należy pamiętać, że kosmetyki do pielęgnacji twarzy powstają z myślą o konkretnym typie cery, jej wieku lub określonym problemie, z którym się zmaga. Zawsze więc wybieraj te żele do mycia twarzy, kremy pielęgnacyjne, maseczki, które będą najlepsze dla ciebie. Tak jak nie ma fasonu sukienki, w której wszystkie wyglądamy bajecznie, tak też nie istnieje kosmetyk, który na każdą z nas zadziała, tak jak byśmy tego chciały. Zastanów się więc nad rodzajem swojej cery i wybierz odpowiednio krem do cery suchej, mieszanej, przetłuszczającej się, naczynkowej, wrażliwej, z pierwszymi oznakami starzenia, dojrzałej, z przebarwieniami itp.

Nadmiar produktów

Chcąc przyspieszyć pojawienie się efektów, czasem nakładamy na skórę zbyt wiele kosmetyków. W konsekwencji może dojść do zapchania porów, nadprodukcji sebum albo reakcji alergicznej. Równie kiepskim pomysłem jest aplikacja poszczególnych preparatów częściej, niż zaleca producent. Sprawdź dokładnie, jak często stosować serum do twarzy czy peeling i nie używaj ich codziennie.

Nieodpowiednia temperatura wody

Ma ona duże znaczenie podczas mycia twarzy. Jedne z nas odkręcają zbyt ciepłą wodę, uważając, że ta najlepiej rozpuści tłusty film zebrany na skórze, inne zaś kierują się teorią o zdrowych zimnych prysznicach. Zarówno za ciepła, jak i za zimna woda mają niekorzystny wpływ na stan skóry twarzy. Idealnie sprawdzi się letnia.

Niepoprawny demakijaż

Skóra potrzebuje w nocy odpoczynku i oddechu. Bardzo ważne jest to, by właściwie ją oczyścić przed pójściem do łóżka. Do tego celu najlepiej używać specjalnych kosmetyków, ale pamiętaj, że nie służą one do mycia twarzy. Kobiety często uważają, że woda micelarna zastąpi tę z kranu. Nie, ponieważ to jest detergent i przeważnie zawiera w sobie substancje myjące, których nie można pozostawiać na skórze. Kosmetyki kolorowe zawsze zmywaj przy użyciu kilku płatków kosmetycznych, nie jednego, który rozciera tylko zabrudzenia po całej twarzy.

Brak nawilżania twarzy

Kobiety, które zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem twarzy, dążą do jej osuszania i zapominają o tym, jak istotne jest nawilżanie. Przesuszona skóra, chcąc się chronić, produkuje jeszcze więcej sebum, co tylko pogarsza problem. Składniki nawilżające są niezwykle istotne w produktach do pielęgnacji twarzy niezależnie od rodzaju cery i jej wieku.

Artykuł sponsorowany

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE