Strona głównaRozrywkaNajlepsze gry planszowe na imprezy

Najlepsze gry planszowe na imprezy

Spotkania towarzyskie w gronie znajomych to jeden z najefektywniejszych sposobów na odpoczynek. Weekendowe wieczory są rewelacyjnym momentem na chwilowe zapomnienie o problemach codziennego życia, a urozmaicenie nawet niewielkiej domówki grami planszowymi niemal zawsze jest gwarancją dobrej zabawy. Oto najlepsze planszówki, które warto wypróbować na imprezie!

Baw się i stymuluj swoją wyobraźnię jednocześnie!

Motyw przewodni imprez w najbliższym gronie może być zróżnicowany, ale zawsze doskonałym wyborem jest wprowadzenie klimatu stymulującego wyobraźnię. Do tego celu wykorzystać można „Dixit”, czyli planszówkę od wielu lat zajmującą czołowe pozycje w rankingach najlepszych pozycji na rynku. Sama mechanika rozgrywki nie jest skomplikowana, ponieważ jedynym zadaniem graczy jest skonstruowanie na podstawie posiadanych kart zdania-wskazówki, które będzie pasować do przedstawionej na awersie grafiki. Możliwości pod tym względem są ogromne, gdyż zaprezentowane przez twórców ilustracje bardziej przypominają abstrakcyjne marzenia senne niż zwykłe sceny z życia codziennego. W ten sposób można odwoływać się w swoich wskazówkach do popkultury, historii lub prywatnych aspektów życia, a zwycięzcą gry pozostanie osoba, która wykaże się najtrafniejszym tworzeniem wskazówek i selekcją kart pozostałych zawodników.

Praktycznie każdy obejmujący najlepsze gry planszowe ranking wskazuje, że warunkach imprezowych świetnie sprawdzą się również „Tajniacy”. Propozycja od marki Rebel jest ceniona za możliwość wchodzenia w interakcje z pozostałymi uczestnikami zabawy, a emocje generowane przez rozgrywkę pozostaną w uczestnikach na długo po jej zakończeniu!

Łatwe i przyjemne imprezowe gry planszowe

Weekendowe wieczory po ciężkim tygodniu pracy często wymagają zabawy, która nie będzie wymagać od graczy poważnego wysiłku intelektualnego – chodzi po prostu o to, żeby dobrze się bawić. Poszukując planszówek wpisujących się w ten opis, warto zwrócić uwagę na „Splendor”. Niezwykle proste zasady, pozwalające graczom przenieść się w realia świata, gdzie klejnoty są największą wartością, to gwarancja wielu godzin rozrywki, w której udział chętnie wezmą także osoby niezaznajomione ze światem gier planszowych. Samo przygotowanie przestrzeni do gry i jej rozpoczęcie zajmuje zaledwie kilka minut, przez co nawet krótkie spotkania towarzyskie mogą w łatwy sposób zostać uatrakcyjnione grą w „Splendor”.

Nieskomplikowane reguły czekają również na graczy planszówki „Rummikub”, będącej żywym nawiązaniem do kultowych karcianek, takich jak na przykład „Uno”. Tutaj też wystarczy chęć dobrej zabawy i kierowanie się kilkoma prostymi zasadami, aby wprowadzić powiew świeżości do zwykłych spotkań w gronie znajomych. „Rummikub” jest także rewelacyjną alternatywą dla miłośników klasycznych „Scrabble”, którzy z pewnością będą usatysfakcjonowani mechaniką gry opartą na odnajdywaniu najlepiej punktowanych konfiguracji płytek z cyframi.

W co grać na imprezie? Postaw na klasykę

Ostatnią propozycją gry planszowej, którą warto wypróbować w warunkach imprezowych, jest nieśmiertelne „Monopoly”. Popularność rozgrywki polegającej na pomnażaniu swojego majątku jest na tyle duża, że nawet znajomi niechętnie spoglądający na planszówki z pewnością przyłączą się do zabawy. W przypadku „Monopoly” od marki Hasbro kluczowa dla powodzenia jest rywalizacja, która zawsze pojawia się w przebiegu gry. Emocje są zatem gwarantowane, ponieważ chodzi przede wszystkim o liczbę i wartość nieruchomości posiadanych przez każdego uczestnika, a także zebrany zasób gotówki. Jest to jednak sytuacja idealna – na imprezie nie powinno być nudno, a wybierając „Monopoly”, masz pewność, że każdy uczestnik wykaże się realnym zaangażowaniem w zabawę!

Artykuł zewnętrzny.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE