Strona głównaInneOd książki do klocków: jak sceny z Harrego Pottera™ zostały przeniesione do...

Od książki do klocków: jak sceny z Harrego Pottera™ zostały przeniesione do świata klocków LEGO®

Świat młodego czarodzieja Harrego Pottera można odkrywać nie tylko dzięki książkom i filmom, ale również dzięki wspaniałym zestawom z serii LEGO® Harry Potter™. Zachwycą one każdego fana kultowej serii, a także umożliwią zabawę na wiele sposobów. Stanowią doskonały wybór na prezent dla dziecka, dlatego warto zapoznać się nieco bliżej z charakterystycznymi cechami każdego z zestawów.

Bitwa o Hogwart™ umożliwi odegranie wielu kultowych scen

Bitwa o Hogwart to zestaw, z którego ucieszy się każdy, kto z wypiekami na twarzy śledził liczne przygody Harrego Pottera, Hermiony i wielu innych kultowych postaci. Mogą korzystać z niego nawet dziewięciolatki, a składa się na niego dokładnie 730 elementów. Do zestawu dołączonych jest sześć minifigurek, dzięki którym możliwe jest precyzyjne odgrywanie walk, które toczyły się o Hogwart. Najwięksi fani na pewno będą zainteresowani odtworzeniem jednego z najważniejszych pojedynków, który odgrywał się pomiędzy Harrym a Voldemortem. Istnieje możliwość przestawienia poszczególnych modułów zamku, dzięki czemu powstanie most. Jeśli chodzi o wymiary, w bazowej konfiguracji twierdza mierzy 28 centymetrów i posiada 44 centymetry szerokości.

Niesamowita Wrzeszcząca Chata i wierzba bijąca™

Wrzeszcząca Chata i wierzba bijąca to zestaw dedykowany dzieciom od dziewiątego roku życia, a także osobom dorosłym, które mają ochotę przeżyć kilka ciekawych przygód i podszlifować swoje zdolności manualne. Jest on złożony z 777 elementów, których połączenie pozwoli na stworzenie modelu Chaty o wysokości 24 centymetrów, szerokości 14 centymetrów oraz głębokości 10 centymetrów. Jeśli chodzi zaś o samą wierzbę, jej wysokość to 17 centymetrów. Do zestawu dołączono wspaniałe minifigurki przedstawiające między innymi postaci Harrego Pottera, Hermiony Granger oraz profesora Lupina. Co ciekawe, nie zabrakło kart kolekcjonerskich, które są dobierane losowo do zestawu.

Fascynujący Turniej Trójmagiczny: Jezioro Hogwartu

Turniej Trójmagiczny: Jezioro Hogwartu to zestaw, z którego na pewno ucieszą się dzieciaki od ósmego roku życia. Jest on złożony z 349 elementów, a gotowy model posiada 12 centymetrów szerokości, 18 centymetrów wysokości oraz 6 centymetrów głębokości. Pociecha ma możliwość skonstruowania pomostu, jak również pływania łodzią wiosłową. Do zestawu dołączono oczywiście minifigurki, dzięki którym można odegrać mnóstwo scen. Nie zabrakło rzecz jasna inspirujących akcesoriów. Mowa tu chociażby o magicznym eliksirze ze skrzeloziela oraz o czajniku.

Magiczna Ulica Pokątna™

Magiczna Ulica Pokątna™ z serii LEGO Harry Potter zachwyci każdego fana przygód odważnego, młodego czarodzieja. Ze względu na wysoki poziom trudności, jest ona dedykowana osobom, które ukończyły co najmniej szesnasty rok swojego życia. Zestaw ten składa się aż z 5544 elementów! Trzeba zatem przyznać, że złożenie całości będzie wymagające i zajmie całkiem sporo czasu. Czy jest jednak coś bardziej relaksującego niż jesienny wieczór spędzony na budowaniu z doskonałych jakościowo klocków LEGO? To nie tylko świetna zabawa, ale również rozwój zdolności manualnych oraz wyobraźni. Jeżeli w trakcie tworzenia Ulicy Pokątnej pojawią się jakiekolwiek problemy, z pomocą zawsze może przyjść drobiazgowa instrukcja w aplikacji LEGO Builder. To doskonałe wsparcie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych konstruktorów. Zestaw umożliwia stworzenie enigmatycznych sklepów, w których czarodzieje mogą zaopatrzyć się w niezbędne im akcesoria. Nie brakuje tu sklepu Magiczne Dowcipy Weasleyów ani słynnej redakcji Proroka Codziennego. Do zestawu dołączone zostały również wyjątkowe minifigurki, dzięki którym można odtworzyć mnóstwo scen przedstawionych w książkach oraz filmach o Harrym Potterze. Jeżeli chodzi o wymiary modelu, ma on 102 centymetry szerokości, 29 centymetrów wysokości oraz 13 centymetrów głębokości.

Zachwycający Zamek Hogwart™ i błonia

Dorośli miłośnicy przygód serii o Harrym Potterze i jego przyjaciołach na pewno pokochają zestaw jakim jest Zamek Hogwart i błonia. Składa się z 2660 elementów, a więc jego konstruowanie może zająć całkiem sporo czasu. Jeżeli jednak budowaniem zajmie się więcej niż jedna osoba, powinno pójść zdecydowanie sprawniej. Majestatyczny model zamku pełen jest drobiazgowych detali, które czynią go jeszcze bardziej wyjątkowym. Konstruktor dysponuje możliwością stworzenia Wielkiej Sali, a także Wieży Astronomicznej oraz wielu innych. Sporo emocji może dostarczyć również eksplorowanie Komnaty Tajemnic oraz pomieszczeń ulokowanych w podziemiach. Złota minifigurka architekta dołączona do zestawu doskonale dopełnia całości. Po złożeniu, model zamku ma 35 centymetrów szerokości, 21 centymetrów wysokości oraz 25 centymetrów głębokości.

artykuł sponsorowany

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE