Strona głównaZdrowiePragniesz zachwycać uśmiechem? Piękne zęby to nie tylko kwestie estetyczne, ale i...

Pragniesz zachwycać uśmiechem? Piękne zęby to nie tylko kwestie estetyczne, ale i zdrowotne!

Piękne, zdrowe zęby to marzenie wielu osób. Trudno się temu dziwić – uśmiech to wizytówka człowieka. To co bardzo ważne, zdrowe zęby to nie tylko kwestie estetyczne, ale również zdrowotne. Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem zgryzów otwartych, głębokich, przodozgryzów, tyłozgryzów, zgryzów krzyżowych, przewieszonych, stłoczeń zębów, zaburzeń rozwojowych żuchwy oraz szczęki. Rola ortodoncji opiera się na doprowadzeniu zębów do odpowiedniego ustawienia w łuku. Leczenie ortodontyczne może przebiegać z wykorzystaniem zarówno aparatów zdejmowanych, jak również stałych.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Jest to grupa specjalizacji stomatologicznych, której celem jest piękny, naturalny wygląd zębów. Ortodoncja jest jednym z wielu zabiegów, które stanowią część stomatologii estetycznej. Innymi zabiegami zaliczanymi do stomatologii estetycznej są:

  • protetyka,
  • systemy nakładkowego wybielania zębów,
  • wybielanie przy użyciu lampy,
  • stomatologia zachowawcza,
  • zabiegi kosmetyczno-profilaktyczne,
  • wybielanie przebarwionych zębów martwych,
  • zamykanie zbyt dużych przerw występujących między zębami przy użyciu materiałów kompozycyjnych,
  • zmiana koloru i kształtu zębów.

Sprawdzeni stomatolodzy w Łodzi – gdzie takich szukać? 

Kliniką Stomatologiczną w Łodzi, która oferuje kompleksową ofertę jest Neo Dentica, która znajduje się przy ulicy Szparagowej 10, na pierwszym piętrze budynku Salve-Medica. Ścisła współpraca doświadczonych specjalistów z Pacjentem z uwzględnieniem ustalonego celu gwarantuje zadowolenie. Gabinet stomatologiczny w Łodzi Neo Dentica obejmuje leczenie na najwyższym poziomie, a Pacjenci leczeni są przy użyciu najwyższych standardów oraz najwyższej jakości sprzętu. Wiele lat doświadczenia pozwoliło na wypracowanie najlepszych metod pracy oraz podejścia do Pacjenta. Zaufaj specjalistom i zapomnij o traumach z dzieciństwa i lęku przed dentystą!

Aby odmienić swój uśmiech, cieszyć się pięknymi, równymi zębami, umów się na pierwszą wizytę. To pierwszy krok do osiągnięcia celu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Kliniki oraz jej działań serdecznie zachęcam do odwiedzenia strony internetowej https://www.neodentica.pl/.

Czy aparat na zęby jest dla mnie? Ortodoncja w Łodzi

Zdrowie zębów jest bardzo ważną składową ogólnego zdrowia organizmu. Warto regularnie sprawdzać i leczyć zęby, a w razie skrzywionego zgryzu leczyć go przy pomocy aparatu ortodontycznego. Nieprawidłowy zgryz może przyczyniać się do zwiększenia skłonności do próchnicy, tendencji do paradontozy, odkładania kamienia nazębnego, a także wad wymowy. Skonsultuj się ze specjalistą i wspólnie podejmijcie decyzję o dalszym leczeniu – aparat stały metalowy i kryształkowy, Pendulum, Herbsta, a może aparat Invisalign (czyli popularny niewidoczny aparat ortodontyczny)? Specjalista pomoże Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Artykuł sponsorowany

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE