Strona głównaInneWnętrze w stylu loftowym

Wnętrze w stylu loftowym

Minimalistyczne, surowe wnętrza eksponujące elementy konstrukcyjne to przepis na niezwykle modny styl loftowy, chętnie wybierany zarówno do dużych mieszkań w kamienicach, domków jednorodzinnych, jak również niewielkich lokali w blokach. Wnętrza loftowe uwielbiają ściany wykonane z cegły lub betonu, które dodają surowego, bardzo pożądanego w tym trendzie klimatu. Wielkie okna, brak podziału na małe pokoje, a w zamian duża, otwarta przestrzeń i wysokie sufity. Mieszkania wykończone w stylu loftowym zdobyły serca wielu Polaków i każdego dnia poszerzają grupę swoich zwolenników.

Jeśli marzy Ci się stworzenie mieszkania w stylu loftowym, koniecznie sprawdź ofertę internetowego salonu meblowego Zona Design, w którym znajdziesz szeroki wybór mebli wykończonych w różnych stylach aranżacyjnych, w tym również zachowanych w duchu loftowym. Pełen asortyment dostępny jest na stronie internetowej https://zona-design.pl/.

Meble loftowe do salonu o wyjątkowym designie

Myśląc o mieszkaniu w stylu loftowym warto skupić się nie tylko na surowych ścianach, eksponowaniu elementów konstrukcyjnych oraz prostych formach mebli, ale również właściwie dobranym oświetleniu. Choć styl loftowy uwielbia światło dzienne, które wpada do wnętrza dużymi oknami, to nie można pominąć istoty światła sztucznego. We wnętrzach loftowych doskonale odnajdą się czarne żyrandole posiadające duże, widoczne żarówki, duże lampy oraz metalowe klosze.

Styl loftowy to elastyczny trend w aranżacji wnętrz, stanowiący połączenie nowoczesnego designu z tradycją, cechujący się minimalizmem, funkcjonalnością oraz prostymi formami. Zrezygnuj z dużej ilości dodatków – w zamian wybierz małą ilość, właściwie komponujących się z Twoim wnętrzem akcesoriów, np. modernistyczne obrazy, plakaty, rośliny czy rzeźby.

Minimalizm i umiar

Wnętrza loftowe bazują na stonowanych barwach, jak czerń, biel, szarość czy kolor drewna. Jeśli chcesz wprowadzić do swojego mieszkania akcent w intensywnym kolorze – możesz to zrobić, ale pamiętaj o zachowaniu umiaru. Dobrym sposobem na wprowadzenie mocniejszej barwy do pomieszczenia jest wybór jednego elementu w intensywnym kolorze, przykładowo zasłon, dywanu, kanapy, donicy czy koca.

Pamiętaj, iż mieszkanie to oaza, która musi być dla Ciebie w pełni komfortowa do użytkowania. To miejsce odpoczynku i relaksu. Ważne, aby było w pełni funkcjonalne. Znajdź inspirację w stylu loftowym i przystosuj go odpowiednio do swoich potrzeb, aby stworzyć przestrzeń, do której z przyjemnością będziesz wracać.

Artykuł zewnętrzny.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE